»

Μαΐ 07

Μαθαίνουμε με την Κάρμεν

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τη Σχολή εκπαίδευσης σκύλων και εκπαιδευτών σκύλων “Θέμης Φούσσιας” αλλά ιδιαίτερα τους εκπαιδευτές Χρύσα, Δημήτρη & Βασίλη που επισκέφτηκαν το σχολείο μας, φέρνοντας την γλυκύτατη σκυλίτσα Κάρμεν, ώστε να μάθουμε πολλά πράγματα για τα σκυλιά και την εκπαίδευσή τους. Ευχαριστούμε επίσης τον Σύλλογο Βαρβαριωτών που μεσολάβησε ώστε να υλοποιηθεί η συγκεκριμένη δράση. Οι μαθήτριες και οι μαθητές μας έμαθαν για τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να μεταχειριζόμαστε και να φροντίζουμε τους σκύλους καθώς και κάποια βασικά στοιχεία για την εκπαίδευσή τους. Στη συνέχεια οι εκπαιδευτές έκαναν επίδειξη των ικανοτήτων της εκπαιδευμένης Κάρμεν. Τέλος, τα παιδιά συμπλήρωσαν ένα κουίζ ερωτήσεων, που μοίρασαν οι εκπαιδευτές ώστε να αξιολογήσουν τις πληροφορίες που αποκόμισαν κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης.